3M MSG6100F 1" X 5M
Category : RF and Wireless RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
Adhesive : Acrylic, Conductive, Pressure Sensitive Adhesive (PSA)
Product Status : Active
Thickness - Overall : 0.039" (1.00mm)
Package : Bulk
Series : MSG6000F
Material : Nickel-Copper (NI/CU) Fabric
Mfr : 3M (TC)
Shelf Life Start : Date of Manufacture
Width : 1.000" (25.40mm)
Shape : Tape
Length : 16.404' (5.00m)
Shelf Life : 12 Months
Storage/Refrigeration Temperature : 70°F (21°C)
Operating Temperature : -
Type : Absorbing/Shielding Sheet
Base Product Number : MSG6100F
Description : RF ABSORB/SHLD SHEET 16.404'X1"
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL
Payment Terms : L/C, D/A, T/T, Western Union, MoneyGram
Contact Now
RF EMI Absorbing/Shielding Sheet MSG6000F Nickel-Copper (NI/CU) Fabric Acrylic, Conductive, Pressure Sensitive Adhesive (PSA) 1.000" (25.40mm) X 16.404' (5.00m) X 0.039" (1.00mm)
Quality 3M MSG6100F 1" X 5M for sale
3M MSG6100F 1" X 5M Images