3M 1125 CIRCLE-0.5"-250
Category : RF and Wireless RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
Adhesive : Acrylic, Non-Conductive, Single Sided
Product Status : Active
Thickness - Overall : 0.004" (0.09mm)
Package : Bulk
Series : 1125
Material : Copper Foil
Mfr : 3M (TC)
Shelf Life Start : -
Width : 0.500" (12.70mm)
Shape : Circular
Length : -
Shelf Life : 60 Months
Storage/Refrigeration Temperature : -
Operating Temperature : -
Type : Shielding Sheet
Base Product Number : 1125
Description : RF EMI SHLDING SHEET 0.5" 250PK
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL
Payment Terms : L/C, D/A, T/T, Western Union, MoneyGram
Contact Now
RF EMI Shielding Sheet 1125 Copper Foil Acrylic, Non-Conductive, Single Sided 0.500" (12.70mm) X X 0.004" (0.09mm)