3M AB5100HF 3"CIRCLE-10
Category : RF and Wireless RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
Adhesive : Non-Conductive, Single Sided
Product Status : Active
Thickness - Overall : 0.039" (1.00mm)
Package : Bulk
Series : AB5100HF
Material : Polymer Resin, Metal Flakes
Mfr : 3M (TC)
Shelf Life Start : Date of Manufacture
Width : 3.000" (76.20mm)
Shape : Circular
Length : -
Shelf Life : 12 Months
Storage/Refrigeration Temperature : 70°F (21°C)
Operating Temperature : -25°C ~ 85°C
Type : Absorbing Sheet
Base Product Number : AB5100HF
Description : RF EMI ABSORBER SHEET 3" 10/ROLL
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL
Payment Terms : L/C, D/A, T/T, Western Union, MoneyGram
Contact Now
RF EMI Absorbing Sheet AB5100HF Polymer Resin, Metal Flakes Non-Conductive, Single Sided 3.000" (76.20mm) X X 0.039" (1.00mm)
Quality 3M AB5100HF 3"CIRCLE-10 for sale
3M AB5100HF 3"CIRCLE-10 Images